články
Alfréd M. Lilienthal           kapitoly z knih           články           mapa - vývoj Izraele

články Alfréda M. Lilienthala:

 1. Rozhodující boj mezi Šaronem a Arafatem

  (původně napsáno pro Palestine Chronicle a UN Observer 23. září 2002; převzato a přeloženo ze stránky Showdown Between Sharon and Arafat)


 2. Co stojí mír na Blízkém východě?

  (přednáška z roku 1992 otištěná ve Swans commentary roku 2002; převzato a přeloženo ze stránky What Price Middle East Peace?)


 3. Sionismus a američtí židé

  (článek z roku 1981; převzato a přeloženo ze stránky Zionism & American Jews)


 4. Jakou cenu má Holokaustománie? Strašidlo Hitlera, které pohání Washingtonskou blízkovýchodní politiku "Izrael především"

  (původně otištěno v The Washington Report on Middle East Affairs v dubnu 1998; převzato a přeloženo ze stránky What Price Holocaustomania? The Specter of Hitler That Drives Washington’s “Israel First” Mideast Policy)


 5. Měnící se úloha Protipomlouvačné ligy

  (původně otištěno v The Washington Report on Middle East Affairs v červnu 1993; převzato a přeloženo ze stránky The Changing Role of B'nai B'rith's Anti-Defamation League)


 6. Proč nárůst antisemitismu v Evropě?

  (původně napsáno pro Palestine Chronicle a UN Observer v říjnu 2002; převzato a přeloženo ze stránky Why The Rise In Anti-Semitism In Europe?)


 7. Jiný článek od A. Lilienthala si můžete přečíst zde - Židé nejsou rasa.


(pozn.překl. - používali jsme jednotného označení "židé" s malým ž, tedy jako označení náboženské příslušnosti, i když to nemusí souhlasit se smyslem textu; v angličtině se jednotně píše velké písmeno, což odbourává problém "židů" a "Židů")